DIY, czyli jesienny wieniec z jarzębiny i rajskich jabłek

8399 wyświetleń 2 komentarze
Klimat gorącej herbaty, ciepłych kapci i dobrej książki znaczy jesień. Jesienne klimaty, kolorowe liście, jarzębina, kasztany, czasem chlapa. Lubię ten czas, bo lubię czuć klimat domowego ogniska, które teraz jakieś intensywniejsze. Ten czas to dary jesieni, które dobrze wykorzystane tworzą niesamowity efekt i są prostym patentem na jesienny wieniec z jarzębiny i rajskich jabłek.

Jesień jest porą roku, która wspominam z rozrzewnieniem. Mama brała nas z rodzeństwem na długie, jesienne spacery. Mile widziane były wtedy też kalosze i kałuże. Ciepłe wdzianka, spadające z nieba kolorowe liście. Zbieranie kasztanów, żołędzi, niedzielne grzybobrania. A po powrocie gorąca herbata i coś na ząb. Wszystko mocno odcisnęło się w moim sercu i pamięci. A dzisiaj to ja ze swoją córką składamy nasz pierwszy wspólny, jesienny wieniec z jarzębiny i rajskich jabłek na drzwi. 


Jesienny wieniec


To dni, kiedy nie przejdę obojętnie obok darów tej pory roku, a wracając ze spacerów kosz mam zawsze pełen. Co to znaczy? Nowe pomysły i ręce pełne roboty. Kto mnie zna wie, że lubię, wręcz kocham prace manualne. Wyciszają, dając ogromna satysfakcję. Bo i dom, jakiś piękniejszy, strojniejszy dzięki nim. Nagle robi się przytulnie, ciepło, mimo niższej temperatury i kałuż za oknem. Wieniec z jarzębiny i rajskich jabłuszek ozdobi każde drzwi, szafy, półki czy lustra. Idealnie wkomponuje się w charakter domu. Kolor wieńca zależy od Ciebie, od nazbieranych podczas spacerów leśnych i jesiennych dodatków. Ozdoba z jarzębiny i rajskich jabłuszek jest dość solidna i mocna, ciężka. Wytrzyma wiele, ale nie uwieszającego się na niej kota! 
Jak przygotować jesienny wieniec z jarzębiny i rajskich jabłek?

Potrzebujesz:
  • Jarzębiny
  • Rajskich jabłuszek
  • Kilku kolorowych liści (opcjonalnie)
  • Słomiany wieniec
  • Wykałaczki
  • Sznurek
  • Nożyczki 

 


Wykonanie:

Zaczęłam od kilku rajskich jabłuszek. Nabij każde na wykałaczkę i wbij blisko siebie, jedno przy drugim, gęsto w wieniec.

Później dwie gałązki jarzębiny złączyłam ze sobą za pomocą sznurka (by było gęściej) i obwiązałam nim wieniec, tak by jarzębina się nie przesuwała. Dla pewności wbiłam przed i nad jarzębiną kilka rajskich jabłek, by ją unieruchomić.

W podobny sposób przepłakałam cały wieniec według swojego pomysłu. Gdzie nie gdzie dodawałam liście.

Całość spryskałam lakierem do włosów, uzyskałam piękny połysk owoców. Gotowe! Możecie cieszyć się jedyną w swoim rodzaju, jesienną ozdobą. Zapewniam Cię, że nie tylko dzieci mają przy tym ubaw i mnóstwo radości!


Oceń:

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
Ania
6 lat temu

Piekny! A gdzie mozna dostac slomiany wieniec?:-)

2
0
Would love your thoughts, please comment.x