TO MOGŁO ZDARZYĆ SIĘ TYLKO O PORANKU. JAK ODNALEŹĆ SPOKÓJ W NIESPOKOJNYCH CZASACH?

2206 wyświetleń 0 Comment
Gdy to co błogie, łatwe i przyjemnie mamy na wyciągnięcie ręki, trudno zająć się tym, co jest naprawdę ważne. Jak odnaleźć spokój i radość w codzienności?

Zima kolejny raz o sobie przypomniała, ale w powietrzu już jakoś inaczej. Cieplej. Czuć zapach zbliżającej się wiosny, zapach marca. Ptaki co raz śmielej się odzywają i w sercu tli się nadzieja na dobre, wiosenne jutro.

Unoszę powieki, powoli się budząc. Kolejny, nowy dzień przede mną. Wpatruję się przez chwilę w okno, drgnęła firanka, a do sypialni wpadł powiew świeżego porannego, rześkiego powietrza. Chwytam po szklankę wody z cytryną i jeszcze przez chwilę rozmyślając wypijam ją. Przeciągam się i nie zastanawiając się, idę krzątać się po kuchni.

Dom śpi, ale go słyszę. Skrzypnie od czasu do czasu i da znać, że jest ze mną. Jego historia jest bardzo długa, mieszkam w kamienicy z charakterem. Nikt mnie nie pogadania, nigdzie się nie spieszę. Poranek.

Łóżkowe historie, śniadanie i domowa pielęgnacja


Powoli szykuję śniadanie. Wstawiam ekspres z najlepszą kawą, odmierzam każdą czarną kroplę. Napój bogów. Kroję owoce, sięgam po orzechy i domową granolę. Z oddali starego mieszkania słyszę już „mama” rozbrzmiewające w moją stronę. Powoli idę wiec w kierunku słodkiego dziecięcego głosiku, spuszczając z oka swoją kawę. Poranek dopiero się zaczyna, w domowych pieleszach. Wskakujemy pod pierzyny i korzystając z okazji sięgam po lekturę ze swojego ogródka „Doktor Ty” i pochłaniam każda stronę.  

A Helena zatraca się w dziecięcej, domowej, codziennej pielęgnacji, bo i przeciągające się, zimne temperatury dały naszej skórze się we znaki. W ten sposób zyskuję kolejny kwadrans dla siebie.intensywnie nawilżająca emulsja baby do mycia i balsam nawilżający baby z masłem shea – cetaphil

Z biegiem czasu doceniam każdą chwilę spędzoną razem. Wiecie, że takie są na wagę złota? Są największym prezentem, nie ma nic lepszego od rodzinnego towarzystwa. Planuję i kreślę każdy kolejny dzień. Celebruję codzienność, a czyniąc z każdego dnia świętość pokazuję Helenie życie.

Zaplanuj wspólne chwile, darmowy planer do pobrania na samym dole. 


książka „Doktor Ty” – wydawnictwo otwarte


Jak odnaleźć spokój w niespokojnych czasach? 

  • zatrać się w codzienności 
  • celebruj każdy dzień
  • doceniaj drobne gesty
  • ciesz się z małych rzeczy 
  • znajdź czas dla siebie
  • rozmawiaj 
  • słuchaj swoich potrzeb
  • planuj, jednocześnie dając się zaskakiwać
  • oddaj się pasji
  • kochaj 


Pobierz darmowy DAILY PLANNER  http://www.rodzinneokruszki.pl/do-sciagniecia/planner.pdf5/5 - (6 votes)

Oceń:

5/5 - (6 votes)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x