Prezent, który chciałby dostać każdy. Zapakuj go, by wzruszyć. A dom niech mieni się miłością.

3099 wyświetleń 0 Comment
Jak tworzysz świąteczną aurę w swoim domu? Pakujesz w tym roku prezenty sama? Prezent, który chciałby dostać każdy. Chodź po piękne pomysły, bo ten akcent sprawi, że prezenty będą wyjątkowe i autentyczne. Spersonalizowane podarki są osobistym i bardzo wzruszającym gestem. Jak dodać magii świętom? Odrobina inspiracji.

Myślicie, że to tradycyjny wieczór? Jeden z wielu? To blask świątecznych lampek rozświetlający uśmiechy. Zapach, wspólnie z całą rodziną upolowanego świerku, ozdobionego piernikami robionymi z radością. Wzajemna obecność napełniająca serca miłością i radością. Ogień palącej się świecy, ulatniającej dobre intencje, z których została zrobiona i podarowana. Tylko wtedy nadasz intensywności Świętom Bożego Narodzenia.


Prezent, który chciałby dostać każdy  


Czasem najpiękniejszym prezentem na święta jest obecność drugiej osoby. Każda miłość zaczyna się od obecności i do obecności się sprowadza. Nie ma dyskusji, w tym przypadku sama sobie przyklasnę i przyznam rację. Życzę Wam, by do wigilijnego stołu usiedli wszyscy, za którymi tęsknicie i o których myślicie.

Ubóstwiam klimat Świąt Bożego Narodzenia. Za co? No cóż, jeśli chcesz wiedzieć, według mnie to najbardziej rodzinne Święta, wiec dlaczego nie dodać by im ociupiny więcej magii, blasku, ciepła i uroku? Mój dom, moje inspiracje i pomysły. Moje prezenty.

 

Jak dobrze zapakować prezent własnoręcznie?


Zawsze dużą uwagę przywiązywałam do detali. Owszem, miło jest dostać zapakowany od linijki prezent z bezbłędnie uwiązaną na nim kokardą i przyklejoną bombką na środeczku, ale pomyślcie ile takich prezentów z rąk „pakowaczy” wychodzi. O czym wtedy myślą?

Prezenty pakuję sama handmade i homemade. Bo akurat ja myślę wtedy o swoim najbliższych. Na przykład, że właśnie ozłociłam wspólnie znalezioną z mężem szyszkę. Przypominam sobie ten dzień i sytuację. Helena stawiała pierwsze kroki, niezdarnie nam uciekała, co rusz lądując to w mchu, to w paprociach, siadając raz po raz na szyszce. Która koniec końcom wylądowała, jako ozdoba jego prezentu. Wielokroć wręczając prezent widzę łezkę wzruszenia z nutką zaskoczenia, czasem niedowierzania, bo sam wierzch „mówi”, a to błahe z pozoru „opakowanie” jest samo w sobie prezentem.

Suszona pomarańcza i cytryny? Kto najbardziej się na nie krzywił? Jakie kolory i struktury uwielbia babcia? Może tej poplamionej i nie do odzyskania już sukienki? Dziadek łamie zęby na pierniczkach? Czemu nie, znajdą swoje reprezentatywne miejsce na prezencie. A pamiętacie jesienny DIY wieniec z jarzębiny? Zbierany z zaprzyjaźnionego drzewka; uroczo stworzyłam z małą Helenką ozdobę na drzwi. Jarzębina też jest w naszym repertuarze opakowań na prezenty. Cynamon, sosna (…) pomysłów bez liku.Czekasz na kartkę świąteczną?
Od kogo dostaniesz list? 


Nie zarzuciłam wysyłania tradycyjnych kartek i listów. Poczta, znaczki i stempel to moi przyjaciele. Ten moment, kiedy z niecierpliwością rozrywasz kopertę „od kogo? jaka kartka? życzenia?” Dla mnie to żelazny i ukochany element tradycji Świat Bożego Narodzenia. Szukam najpiękniejszych kartek, kopert. Kuszę się o lakowanie, które daje mi mnóstwo frajdy. Chcę, by darowana osoba czuła się wyjątkowo, bo jest wyjątkowa przecież (…)

Kocham to. Kocham tworzyć klimat, a widząc mnie klejącą i klęczącą przy stertach papieru oraz wiklinowych koszach, pełnych dodatków, mąż skwitował:

„jesteś w niebie, co?”

A Ty masz swoje niebo podczas Bożego Narodzenia? Każdy zbliżający mnie dzień do Świąt Bożego Narodzenia pachnie świerkiem, mieni się w blasku naszej rodziny, daje uczucie ciepła i bezpieczeństwa. Największy prezent, rodzina. Obecność. Bo każda miłość od obecności się zaczyna i do obecności się sprowadza.

Staram się dla nich, dla siebie, bo sprawia mi to ogromną frajdę. Lubię czuć naszą bliskość, miłość, rodzinę i więzy, które są co raz silniejsze. Nie ma nic piękniejszego niż serce, które darujesz rodzinie codziennie. Swoją obecnością. Bo przecież bez niej nie było by nas. Bądź we wszystkim, co robisz. Pakuj od serca prezenty, piecz pierniki, lukruj, zdób, rób łańcuchy na choinkę, otwórz domową produkcję świeczek, wspólnie porządkuj, strój dom i kochaj po swojemu.Do przygotowania spersonalizowanych prezentów będą potrzebne:


 • klej i pistolet do kleju
 • nożyczki
 • taśma klejąca
 • szary i biały papier
 • papier spersonalizowany / ulubiony
 • sznurek naturalny
 • ozdobne kokardy
 • cynamon, suszona cytryna i pomarańcza
 • pierniczki
 • sosna i szyszka
 • wszystko, co uważasz, że sprawi radość drugiej osobie 
5/5 - (4 votes)

Oceń:

5/5 - (4 votes)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x