Spraw magiczne Andrzejki dziecku!

4029 wyświetleń 0 Comment
Andrzejki to fantastyczny czas, który możesz dobrze zagospodarować i sprawić dziecku mnóstwo radości. Sprawiłam magiczne Andrzejki dziecku, a do utartych schematów dołożyłam pomysł od siebie, od serca. Niebanalnie magiczne Andrzejki, czyli przebrania, wróżby, noc edukacyjnych eksperymentów z dzieckiem. Ferie barw i kolorów! Też spraw magiczne swoje Andrzejki dla dziecka.

Po głowie chodzą mi Andrzejki, więc myślami wracam do swoich andrzejkowych, dziecięcych balików. Z rozrzewnieniem wspominam dziecięcą radość z magicznej różdżki pieczołowicie przygotowywanej przez babcię czy suknię śnieżynki przerabianą z sukni ślubnej mamy (swoją drogą, co za poświęcenie) albo ogon tygrysa skrupulatnie dziergany na przeznaczonym do tego druciku, a o choince z krepy moja siostra woli zapomnieć. Ile śmiechu przy tym było!


Autentycznie magiczne Andrzejki 


Mgnienie oka, mrugnięcie powieki i wracam do siebie. W rekach trzymam kubek gorącej morelowej herbaty z cynamonem, myśląc o wygodach, jakie mają dzisiejsi rodzice, bo strój na balik kupisz w każdym kiosku. Ale jakiej frajdy i zabawy przy tworzeniu strojów, wspominek rodzinnych nie mają dzieci i całe familie? Autentyczność to słowo, które od miesięcy kołacze i błąka się w mojej głowie. Autentyczność dzisiaj, czy to w ogóle możliwe?My będziemy autentyczne, będziemy swoje i oryginalne. Bez Elsy. Maski wycinamy same. Malowane królisie mają u nas wszyscy, wiązane wstążkami albo zamocowane gumkami. Klimat dopełniają zimne ognie, które są pierwszą atrakcją. Cóż, nie wspominałam, że ten wieczór będzie uroczyście i wyjątkowo magiczny? Wszystko, co u nas tej nocy będzie to czarująca moc nocy andrzejkowej. Przecież to magiczne Andrzejki dla dziecka!

Tutaj mam dla Was niespodziankę!
Maska króliś do pobrania.


Mój przepis na magiczne Andrzejki dla dziecka to piana, wybuchy, tradycyjna świeczka, feria barw, dużo radości, miłości i serca. Nasze zimne ognie będą symbolem magii i czarów, które działy się i dziać się będą. Rozgośćcie się!


Magiczne Andrzejki dla dziecka


Musujący balon, który nadmuchał się sam

Co będzie potrzebne?
 • Balon
 • Butelka 0,5 l
 • Musująca pastylka
Jak to zrobić?
Butelkę do połowy wypełnij wodą, zgoda? Wrzuć do niej musującą pastylkę. Na szyjkę butelki nałóż balonik i przytrzymaj mocno, by nie spadł. Obserwuj uważnie, co się dzieje.

Eksperyment się udał, bo …
w pastylce znajdują się węglany, które razem z wodą tworzą dwutlenek węgla, a on ulatuje do góry napełniając balon!


Magiczny wulkan

Co będzie potrzebne?
 • Butelka
 • Woda utleniona
 • Drożdże
 • Płyn do mycia naczyń 
Jak to zrobić?
Do butelki (dowolnej wielkości) wlej około 50 ml wody utlenionej (3%) oraz kilka kropel płynu do mycia naczyń. Całość zamieszaj.
W 50ml cieplej wody dobrze wymieszaj 15g świeżych drożdży (albo drożdży w proszku)
Szybkim ruchem wlej rozrobione drożdże do butelki. Obserwuj uważnie wydobywającą się po chwili gęstą pianę oraz parę wodną. Dotknij butelki – jest ciepła!

Eksperyment się udał, bo…
woda utleniona i drożdże zmieszane razem powodują powstanie tlenu i wody, a dodatkowo powstaje dużo energii w postaci ciepła. Nasz płyn do mycia naczyń spowodował powstanie dużej ilości piany!


Tajna wiadomość od Andrzeja

Co będzie potrzebne?
 • Cytryna
 • Kartka
 • Pędzelek
 • Świeczka
Jak to zrobić?
Wyciśnij do kubeczka sok z jednej cytryny i dodaj do niego łyżeczkę wody. A teraz stworzyłeś w kubeczku atrament sympatyczny, którym możesz napisać niewidoczną na pierwszy rzut oka wiadomość.

Często zanurzając pędzelek w soku, napisz sekretną wiadomość na kartce papieru i odstaw ją do wyschnięcia. Rodzicu, przytrzymaj kartkę nad zapaloną świeczką.

Eksperyment się udał, bo …
sok z cytryny jest substancją, która po podgrzaniu ulega utlenieniu i zmienia kolor na brązowy. Odrobina wody sprawiła, że napis nie był widoczny przed ogrzaniem.


Magiczny balon

Co będzie potrzebne?
 • Balon
 • Patyczek do szaszłyków 
Jak to zrobić?
Nadmuchaj balon na wysokość nie wyższą, jak patyczek od szaszłyka. Zwiąż balon. Patyczkiem przebij balon przy supełku, wprowadzając patyczek wgłąb balona od wewnętrznej części przebijając balon (w miejscu, w którym jest najmniej naprężony). Na jego czubku. Zostaw patyczek w baloniku. Balon mimo nakłucia nie pękł.

Eksperyment udał się, bo …
na czubku i przy supełku balon nie jest naprężony. Jest tam więcej gumy, która jest elastyczna i szybko przylega do patyczka, a powietrze wtedy nie może uciec.Nosimy skarpetki KABAK
Szmacianka UROKLIWY DOMEK
Poduszki gwiazdy KROOMKI

5/5 - (6 votes)

Oceń:

5/5 - (6 votes)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x